LEGEA Česká republika

ŠAMPION, a.s., byla založena v roce 2000 (s původním názvem PRAGOFOTBAL, a.s.). Její historie však sahá až do roku 1990, kdy jako fyzická osoba – Agentura Pragofotbal – vznikla a dostala se do povědomí fotbalové veřejnosti.
Od počátečních aktivit, jakými bylo organizování zájezdů na fotbalová utkání, soustředění sportovních družstev, apod., se postupně vyprofilovala jako významný prodejce nejen služeb, ale hlavně veškerého sortimentu pro fotbal a další kolektivní sporty.
Prvními obchodními partnery byly dodavatelé renomovaných značek ADIDAS, PUMA a NIKE, později se společnost stala výhradním dovozcem dánského SELECTU. Tuto do té doby na našem trhu zcela neznámou značku prosadila v České republice až do prvoligové úrovně.
V roce 2001 se Šampion stal exkluzivním dovozcem italské firmy LEGEA. Po poměrně krátké době byl nucen upřednostnit pouze jednu z těchto značek a zvolil LEGEU.
Na našem trhu do té doby opět zcela neznámou značku prosadil do klubů všech úrovní a LEGEA se tak stala významnou součástí trhu se sportovním vybavením.
Ve výčtu aktivit ŠAMPIONU nelze opomenout činnost vlastního grafického studia, které se již od roku 1995 jako první v Praze a jedno z prvních v České republice začalo věnovat potisku textilu čísly, jmény a logy sponzorů.